Temat: rozliczenia, rozliczenia

Półrocznego rozliczenia wody nie ma, zaczyna się nowy okres grzewczy a poprzedni nie rozliczony !

Ale podwyżka od września już dawno dostarczona...

OKRES URLOPOWY DAWNO ZAKOŃCZONY

Jeżeli my-mieszkańcy płacimy wynagrodzenia niewydolnym pracownikom LWSM to należy ich wymienić na nowych - młodszych, efektywniejszych, z innym podejściem do wykonywanej pracy.

Spółdzielnia? to moja PASJA

2

Odp: rozliczenia, rozliczenia

Przylaczam sie do Pani opinii.Mozliwe,ze glowkuja jak tu nas naciagnac i tak rozliczyc,aby nie mozna bylo poznac,w ktorym miejscu wposcili nas w maliny?

3

Dokładnie jestem tego samego zdania.

Choć i tak najbardziej rąbią nas na wodzie... Sam koszt wody zastanawiający nie wspominając o reszcie...

Choć przypuszczam, że Spółdzielnia zwali winę na ZATRUDNIONĄ FIRMĘ ZEWNĘTRZNĄ do odczytów stanów superwodomierzy ...

4

JEST ROZLICZENIE

TECHEM

data wydruku 26-08-2011

powinnam mieć zwrotu 62,63 mam NIEDOPŁATY 226,57 !!!!

zużyłam 1593 jednostki

mam zapłacić 2376 !!!

I teraz muszę fatygować się około 2 km, aby złożyć reklamację ?!?

Sąsiadka też ma "BŁĄD" , dwie pozostałe sąsiadki mają PRAWIDŁOWO...

Ile jest w LWSM MORENA osób dla których TO rozliczenie to czarna magia?

ale był czas na stworzenie takich "POMYŁEK" - odczyt był przecież w mają, mamy prawie październik, a ile osób zareklamuje rozliczenia? z pewnością nie wszyscy...
Ciekawe jakie będzie usprawiedliwienie powstałej pomyłki?

ROZLICZENIE WODY
brak zastrzeżeń poza ogólną ceną wody i ceną jej podgrzania... rano muszę długo czekać aż poleci mi ciepła woda, a licznik bije...

5

slawek2007 napisał/a:

tak rozliczyc,aby nie mozna bylo poznac,w ktorym miejscu wposcili nas w maliny?

Dość łatwo się pokapować choć cyferek jest całe mnóstwo i jedno nie wynika z drugiego po kolei tylko trzeba się bardziej wczytać i wracać do cyferek wyżej i wyżej...

ale matematyka jest na szczęście  nauką ścisłą wink

6

NIESTETY POD ROZLICZENIEM NIKT SIĘ NIE PODPISAŁ

brak osoby odpowiedzialnej JAK ZWYKLE za powstałą POMYŁECZKĘ

ja musiałabym zapłacić 288,2 zł no piechotką nie chodzi...

7

witam-dzieki za informacje-jeszcze rozliczenie do naszego bloku nie dotarlo-nikt nie roznosil ani nie ma w skrzynkach-21.09.2011 godz 15.30-nie wiem czy sobie poradze,mialem tylko 2 semestry wyzszej matmy,chociaz w liceum szlo mi dobrze i na maturze 4-

8

No niestety wygląda na to, że tym razem to ja się pomyliłam... ;(

Wzięłam rozliczenie z zeszłego roku i dlatego się nie zgadzało.

Muszę jedynie wyjaśnić dlaczego pokoik, który zużywał 353, 363, 510 jednostek w ubiegłych latach nagle naciągnął ponad 1600 yikes

9

Dowcipnisie !!!

Nie powiem z jakiego powodu, gdyż mam już tego dosyć   - "....walczycie z wiatrakami - Morenowe "donkiszoty".

10

Hallo Mr.grave-digger - koniec z Donkiszoteria,wiatraki to teraz czysta ekologia.Jest ich coraz wiecej i walka z nimi nie jest wskazana.A tak juz powazniej.Niech Pan nie ustaje w redagowaniu tekstow.Bez Pana to Forum wiele by stracilo.Goraco apeluje,niech Pan nadal pisze.To interesujaca lektura.Pozdrawiam i milego dnia.

11

slawek2007 napisał/a:

w-nie wiem czy sobie poradze,mialem tylko 2 semestry wyzszej matmy,chociaz w liceum szlo mi dobrze i na maturze 4-

slawek2007

Nie wiem czy przyda Ci się na coś matematyka, gdyż termin reklamacji już dawno minął...
http://images49.fotosik.pl/1084/52c1de35c00700d7m.jpg otwórz aby powiększyć

wyjaśnienia w godzinach 15:00-18:00 11.10.2010r., pisemne reklamacje do 30.10.2010r.

12

Sprawdzilem-dokument wyjalem ze skrzynki dzisiaj.U mnie napisano:przedstawiciel bedzie przyjmowal w pokoju nr 5 dnia 10.10.2011 w godz 15-18.Pisemne reklamacje skladac w sekretariacie do dnia 30.10.2011.W razie potrzeby warto zlozyc pisemna reklamacje aby zachowac regres.Usmiechnij sie droga ziomalko (archaniol tusk czuwa nad nami) Nie damy sie.Pomyslnosci i milego dnia.

13 (edytowany przez mako_gda 2011-09-24 12:20:50)

W rozliczeniu, które dostałem z Techemu w części dotyczącej ZUŻYCIE DO ROZLICZENIA w rubryce STAN POPRZEDNI nie mam żadnych danych.

Natomiast  ilość odczytanych jednostek z podzielnika (577, 606, 1053), które są podane w STANIE BIEŻĄCYM są zliczone jako zużycie za 2010 - 2011

Co oznacza że zużyłem 2236 jednostek !!!!
/1 osoba, która nie grzeje w mieszkaniu jak nie musi/

Jeśli spisuje się stany licznikowe z każdego licznika/miernika to zawsze od stanu bieżącego odejmuje się stan poprzedni, co daje wartość zużycia.

A podzielniki nie były wymieniane w tamtym roku...

Czy wszyscy, którzy dostali rozliczenia z Techemu nie mają podanych STANÓW POPRZEDNICH (rozliczenia z podzielników z poprzedniego roku)??

w linku zdjęcie z rozliczenia Techemu:
http://imageshack.us/photo/my-images/12 … 0986n.jpg/

14

Zarząd jak zwykle robi nas w bambuko. Podaje terminy spotkań z przedstawicielem firmy rozliczającej koszty co. Taki Pan  z Techem zna algorytm rozliczenia ale dane wejsciwe podaje Kierownik d/s rozliczeń mediów a takowego nie będzie.Sposób rozliczenia jest prosty jak bambus. Ważne są dane wejsciowe.
1.Jak się tworzy kwota "Kosztów ogrzewania"?
2.Dlaczego w każdym okresie rozliczeniowym jest inny podział na "Koszty podstawowe" i "Koszty zużycia" i od czego to zależy?
3.Dlaczego pojawiły sie w tym rozliczeniu "Koszty mocy zamówionej" a w zeszłym roku ich nie było? Zwiększają one koszt ogrzewania o ok 14%!!!
Tego Pan z Techem Techniki Pomiarowe Sp. z o.o. chyba nie będzie potrafił wyjasnić. Więc po co jest to spotkanie. Chyba po ta "aby para poszła w gwizdek".
Wyzłościmy się, wykrzyczymy a z Zarządu nikogo nie będzie.

15

Ja też próbowałam porównać lata poprzednie do obecnego rozliczenia i się nie da bo dane są różne... kombinatorstwo...

Złożyłam reklamacje pożyjemy zobaczymy...

Zastanawia mnie fakt, dlaczego niektóre podzielniki wykazują 0 a inne już np 6? z czego to wynika jak kaloryfer jest nieczynny?

16

Witam-nie znany mi jest pochodzenie kosztu mocy zamowionej.Jak on,ten koszt powstaje i dlaczego obciaza dodatkowo odbiorce indywidualnego.Jest dokladnie tak jak podaje inny uzytkownik.Samo rozliczenie nie powinno nastreczac klopotow.Najwazniejsze sa dane wprowadzone do rozliczenia.Zlozylem odwolanie i nie popuszcze,az przedstawia mi-jak i dlaczego tak naliczyli.

17

Pytanie do Zarządu.
Czy na spotkaniu 3.10.2011 z przedstawicielem firmy Techem będę miał (zgodnie z regulaminem §3 p1i2) prawo wglądu w rozliczenie kosztów ciepła (c.o.) dokonane dla mojego budynku za cały okres rozliczeniowy oraz prawo wglądu do rozliczeń między dostawcą ciepła a spółdzielnią za dostarczone do mojego budynku ciepło?

Nie karmię Troll'a!!!

18

Jak zapisałam się na spotkanie dotyczące rozliczenia oświetlenia zewnętrznego, pracownicy nie przynieśli żadnych dokumentów...

Od lat się lampy świeciły i jakoś nie było żadnych dopłat z tego tytułu... Nagle wymyślono świetny pomysł na dodatkowe środki pieniężne do kasy spółdzielni...

19

U mnie wystąpił dramatyczny wzrost kosztów ogrzewania rok do roku. Za 2010 była to kwota 948PLN a teraz wyszło 1400PLN. Na podzielnikach praktycznie to samo, więc jeżeli w wyniku termomodernizacji zamiast mniej płaci się aż o tyle więcej to chyba jest coś nie tak. Oczywiście decydujące znaczenie ma tu wartość dodana w postaci kosztu mocy zamówionej ale i tak nie bardzo mogę się pogodzić z wartościami ujętymi w rozliczeniu.

20 (edytowany przez Hanya82 2011-09-26 20:04:31)

a termomodernizacja podobno miała WŁAŚNIE obniżyć koszty ogrzewania...  hmmm

21

Cena za jednostkę też jest różna w różnych budynkach...

U mnie też jest ciekawostka: woda różnicowa, oświetlenie zewnętrzne i ogrzewanie kontra rozliczenia -> nasz blok za każdym razem ma inną powierzchnię m2 big_smile

to dopiero zastanawiające - krawiec kraje jak mu materiału staje czy jak?

22

................... za każdym razem ma inną powierzchnię m2, .......... bo "tyje".

23

Mój blok ma w bież. roku powierzchnię 3799 m2, a w r. ub  3722 m2.
To taka ciekawostka!
Ale cały problem i przekręt  tkwi w kosztach łącznych obciążających budynek: skąd one się biorą???  Bo na pewno nie z przemnożenia sumy zużytych jednostek przez cenę jednostkową. Lokatorzy nie mają żadnej możliwości sprawdzenia poprawności odczytu zużycia na wężle głównym, ani poprawności zastosowanych stawek opłat. Nie wiemy też dlaczego stawki dla  poszczagólnych bloków różnią się aż tak znacznie .
Wyjaśnienia tych kwestii  musimy się domagać od Spółdzielni.
W przypadku mojego bloku,  łączne koszty ogrzewania i mocy zamówionej wynoszą 100.700,00 zł.  W tej kwocie,   zaledwie 36 % to koszty zużycia ciepła . Reszta to:  koszty podstawowe (jakie ?):  46 %  oraz koszty mocy zamówionej: 18 %. Przy takich relacjach, indywidualne oszczędzanie ogrzewania nie ma sensu, bo i tak płacimy głównie za jakieś wirtualne ciepło zamówione.
Oczywiście złożę pismo i  będę domagać sie wyjaśnień, ale to są kwestie dotyczące zasad, a więc wszystkich lokatorów i byłoby prościej (i taniej) gdyby zostały wyjaśnione przez Spółdzielnię choćby tu na forum.

24

Po dzisiejszym spotkaniu w spółdzielni mam mieszane uczucia. Ludzie zostali rozliczeni w sposób błędny tylko dlatego, że regulamin spółdzielni jest tak napisany, żeby w kosztach ogrzewania absolutnie nikt się nie mógł połapać. Próbowałam wyjaśnić zarówno w pokoju numer 5 jak i zebranym przed drzwiami, że to tylko prosta matematyka i tyle. W razie potrzeby służę pomocą. adres e-mail: hanciap@wp.pl

25

„Ludzie zostali rozliczeni w sposób błędny ….” - to trochę skromnie powiedziane, gdyż ( jak piszesz dalej) „.... regulamin spółdzielni jest tak napisany, żeby w kosztach ogrzewania absolutnie nikt się nie mógł połapać.”.

Dlaczego nazywasz błędem „wieloznaczność regulaminu” ???
Dla mnie to nie błąd a tylko …................. - wolę jednak tego słowa tutaj nie używać.